Повний цикл послуг для стартапів
Стартапи і малий бізнес часто стикаються з проблемою браку технічних талантів. Найм талановитих фахівців – непросте завдання, тому що більшість з них вважають за краще працювати на постачальників ІТ-послуг. Чому? Тому що рутина і застій смертельні для професіоналів, а робота на таких провайдерів, як IT Svit, пропонує величезне різноманіття завдань і проєктів, тож нудьга і вигорання виключені. Крім того, стартапи часто обмежені у фінансуванні, тому їм складно утримувати фахівців “А” класу.
Саме тому стартапам і малому бізнесу, що бажають отримати першокласну технічну експертизу, корисно буде співпрацювати з компаніями-постачальниками керованих послуг. Таким чином, ми отримуємо безпрограшну ситуацію:
- Таланти отримують різноманіття ІТ-проєктів для підтримки інтересу і подальшого зростання.
- Малий бізнес отримує першокласні послуги стартап-консалтингу за доступними цінами.
- Стартапи отримують якісний продукт в найкоротші терміни.
Як це працює і як IT Svit надає стартапам повний цикл послуг?
- Як правило, стартапи приходять до нас після отримання стартового фінансування. В такий момент виникає потреба в технічній експертизі для створення Proof of Concept і Minimum Viable Product (MVP). Це потрібно для того, щоб показати життєздатність продукту майбутнім клієнтам і інвесторам.
- Ми допомагаємо стартапам створювати економічно вигідну хмарну інфраструктуру для процесів розробки та деплойменту їх ПО. Ми надаємо виділені команди, які спеціалізуються на PHP/Laravel, Python/Django, JS, React.js та Node.js, Vue.js, AWS та Google Cloud, MS Azure та DigitalOcean, розробка блокчейн-продуктів, безсерверні обчислення.
- Для реалізації CI/CD пайплайну ми використовуємо Terraform і Kubernetes для підготовки та налаштування інфраструктури та Jenkins і Ansible для налаштування автоматизації робочих процесів.
- Ми надаємо детальний хмарний моніторинг за допомогою Splunk і SumoLogic, Datadog і ELK stack, Prometheus + Grafana та ін.
- Ми допомагаємо аналізувати автоматично згенеровані дані в реальному часі за допомогою різних Big Data інструментів, таких, як Jupyter Notebook, D3.js, Tableau та ін.
- Ми допомагаємо підтримувати існуючу ІТ-інфраструктуру і при необхідності оптимізуємо її. Ми проводимо аудит інфраструктури, знаходимо проблемні місця і можливості для розвитку та впроваджуємо необхідні поліпшення в систему.
- Ми можемо перенести існуючі робочі процеси в хмару (lift-and-shift) або запропонувати вам хмарні аналоги для переходу (cloud-native migration).
IT Svit має всі можливості і технічну базу, що можуть знадобитися стартапам і малому бізнесу. Саме тому ви отримаєте користь від співпраці з нами.
Крок 1: Доопрацювання ідеї
Коли стартап готовий почати свій шлях до успіху (ідея обрана, первинне фінансування отримане), виникає питання, чи достатньо технічних знань у команди для створення продукту. У більшості випадків, стартапу не вистачає фахівців. Тому або існуючим співробітникам необхідно навчатися, або до команди залучається сторонній постачальник керованих послуг, або в команду наймають окремих фахівців. Перше займає багато часу, останнє – досить складно реалізується, а тому малому бізнесу залишається єдиний життєздатний вибір – працювати з надійним підрядником, у якого вже є готова команда.
Наш багатий досвід в побудові MVP для різних галузей бізнесу дозволяє нам точно визначати майбутні проблеми, про які ви ще навіть не здогадуєтесь, прогнозувати вузькі місця, і пропонувати шляхи розширення та поліпшення інфраструктури і архітектури продукту.
Крок 2: Побудова інфраструктури
Як тільки ми отримуємо точну картину того, що клієнт ХОЧЕ, ми можемо перерахувати компоненти, які йому дійсно ПОТРІБНІ для реалізації ідеї. Іноді краще коригувати первинний проєкт, а іноді краще повністю його переробити. Ми багато знаємо про балансування навантаження і масштабування, тому плануємо і створюємо інфраструктуру, здатну, в разі необхідності, витримати високі навантаження, не вимагаючи великих витрат в режимі очікування.
Ми реалізуємо це, використовуючи концепцію IaC (Infrastructure as Code – Інфраструктура як код), де всі налаштування закладені в маніфестах Terraform і Kubernetes, що зберігаються в системі контролю версій (VCS). Це означає, що будь-яке серверне середовище при необхідності забезпечується автоматично.
Крок 3: Конфігурування CI/CD пайплайнів
Коли ми говоримо про довгострокову перспективу, автоматизація рутинних процесів необхідна для мінімізації часу виходу продукту на ринок та зниження витрат на експлуатацію ІТ-інфраструктури. CI/CD пайплайн – це робочі процеси, що дозволяють програмістам деплоїти середовища розробки і тестування та виконувати юніт-тести без допомоги Ops-фахівців. Те ж саме відноситься до релізів нових версій і функцій.
CI або Continuous Integration (Безперервна інтеграція) – практика розробки коду невеликими “порціями”, які постійно тестуються за допомогою юніт-тестів, після чого об’єднуються з робочою версією коду. Таким чином, ризик виникнення помилок та час на їх виправлення мінімізується. Тобто, CI істотно скорочує час виведення продукту на ринок.
CD або Continuous Delivery (Безперервний реліз) – практика налаштування різних інструментів таких, як Circle CI, GitLab CI, Jenkins і Ansible, Terraform і Kubernetes для вирішення специфічних завдань. Це дозволяє розробникам розгортати середовища для розробки ПО і збирати тестові сервери за допомогою однієї команди, завдяки маніфестам Terraform. Так, реліз програмного забезпечення стає більш продуктивним і займає менше часу. Те ж стосується оновлення систем і випуску нових функцій – ми автоматизуємо все, що можна автоматизувати, не залишаючи місця полкам через людський фактор!
Крок 4: Моніторинг продакшну
Після запуску продукту в експлуатацію, його необхідно контролювати для забезпечення безперебійної роботи. У функціонуванні ІТ-інфраструктури існує велика кількість вузьких місць і недоліків робочого процесу, які можуть перешкоджати розвитку вашого продукту. Саме тому команда IT Svit рада надати вам технічні консультації і забезпечити моніторинг інфраструктури та автоматизацію сценаріїв реагування на будь-які можливі проблеми.
Крок 5: Впровадження кастомізованих рішень для Big Data analytics
Працююча система починає надавати величезну кількість автоматично згенерованих машинних даних, які можуть стати “золотою жилою” практичних ідей для вашого бізнесу. Збір цих даних з логів та інших джерел важливий для подальшого їх використання. Інструменти для візуалізації Big Data дозволяють перетворити логи в зручні для сприйняття графіки і таблиці, щоб ви могли використовувати дані максимально ефективно.
Крок 6: Підтримка і оптимізація ІТ-інфраструктури
Це ще один популярний напрям технологічного консультування для стартапів. Розвиток бізнесу рідко йде за початковим планом, тому виникає необхідність адаптувати існуючі системи та ресурси під поточні потреби. На жаль, іноді ІТ-інфраструктура, на яку покладається стартап, досить заплутана, неефективна або відверто застаріла.
Тому, одна з компетенцій IT Svit – оптимізація та підтримка ІТ-інфраструктури. Ми оцінюємо, як процеси реалізовані в даний момент, визначаємо можливі вузькі місця і впроваджуємо рішення, які роблять інфраструктуру біль рентабельною, ефективною і відмовостійкою.
Крок 7: Міграція в хмару та зміна хмарної платформи
Рішення про зміну хостинг-провайдера є важливим, незалежно від того, починає стартап свою діяльність в хмарі або вирішує мігрувати в ході розвитку проєкту. Щоб не переносити старі проблеми в нове середовище, багато чого потрібно доопрацювати “на порозі” міграції. Тому для бездоганної реалізації процесу міграції в хмару або між хмарами потрібне ретельне планування і великий практичний досвід.